Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2019. Szeptember 08. 12:31, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Svédországban megváltozott a közhangulat a bevándorlás kérdésében

Svédországban megváltozott a közhangulat a bevándorlás megítélésében, a kérdés az, hogy ez mennyiben befolyásolja majd a politikai felállást - mondta Flamm László történész, Svédország-szakértő az M1 csatorna műsorában.

Mint mondta, a közhangulat megváltozását jelzi, hogy egy tavaszi felmérés szerint a svédek körében 41 százalék azok aránya, akik nem szeretnének több bevándorlót, ez pedig duplája a 2015-ös migrációs válság előtti időszaknak.

Hozzátette: a társadalom közhangulata azonban változott, a kérdés az, hogy ez mennyiben befolyásolja majd a politikai felállást.

Ezzel kapcsolatban kifejtette: Svédországban a szociáldemokrata párt szigorú bevándorlás-politikát ígért a tavalyi választáson, ám a bevándorlást támogató zöldekkel alakítottak kormánykoalíciót, ezért nem tudják végrehajtani választási ígéretüket. Az ellenzéki oldalon a konzervatív párt is egy szigorúbb bevándorláspolitikát akar, de neki is van két olyan mérsékelt szövetségese, akik a migrációt támogató politikát szeretnének - tette hozzá.

Megjegyezte: amíg ez a politikai konstelláció, nem lesz radikális változás a bevándorlás kezelésében. Jelezte: a következő választás három év múlva lesz Svédországban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld

Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn

A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.

2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld

Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt

Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.

2025. Június 09. 08:09, hétfő | Külföld

A Los Angeles belvárosában tüntetők ellen villanógránátokat, könnygázt és paprikaspray-t is bevetett a Nemzeti Gárda

Los Angeles belvárosában villanógránátokat, könnygázt és paprikaspray-t is bevetettek vasárnap a Nemzeti Gárda tagjai a tüntetők ellen, akik kövekkel és egyéb tárgyakkal dobálták meg őket.

2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről

Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba