Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2024. Szeptember 23. 07:49, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Személyesen hívta vitára a miniszterelnök politikai igazgatója Magyar Pétert

Személyesen hívta vitára a miniszterelnök politikai igazgatója Magyar Pétert

Személyesen hívta vitára a miniszterelnök politikai igazgatója Magyar Pétert - hangzott el vasárnap az M1 aktuális csatorna hírműsorában.

Mivel a magyar uniós elnökség bemutatásán mindketten ott lesznek az Európai Parlamentben, Orbán Balázs azt javasolta, tartsanak egy külön vitát kettőjük között a közmédia szervezésében. Magyar Péter közösségi oldalán azt írta, hogy a miniszterelnökkel szeretne vitázni.

Elhangzott, "nem ez az első, hogy Magyar Péter megfutamodik, a korábbi felkéréseket ugyanis különböző okokra hivatkozva mindig elutasította". A 48 perc című műsorba tíz napja Dávid Dórát, a Tisza Párt politikusát hívták élő adásba, aki azonban nem jelent meg a stúdióban.

Két nappal később Magyar Pétert is élő adásba várta a közmédia, ahová Orbán Balázst is meghívták, aki elfogadta a 48 perc meghívását. A Tisza Párt elnöke "kibújt" a lehetőség elől és arra hivatkozott, hogy megvárja az árvíz levonulását - hangzott el a hírműsorban.

A 48 perc szerkesztősége Magyar Péter kérésének eleget téve, az árvíz várható levonulása után, október harmadikára ütemezve is meghívta a Tisza Párt elnökét, de hiába - közölték a csatornán.

Néhány órával később Új időpontot ajánlott a köztévé Magyar Péter vitájára, de Magyar ezt is elutasította címmel közölt cikket a Telex, a Tisza Párt elnöke pedig ezúttal a lap hasábjain üzente meg, hogy nem megy be a stúdióba, miközben ismét az árvízre hivatkozott - közölték.

Az M1 műsora szerint ennek ellenére másnap mintegy 50 perces interjút adott a Partizánnak, emellett a huszonötödik érettségi találkozójáról egy sörözőből is posztolt.

Magyar Pétert most maga Orbán Balázs hívta vitázni, aki közösségi oldalán azt írta, "ha a televízió is beleegyezik, akkor remélem, hogy ez így Önnek is elfogadható lesz, és nem jön több angolnázás, vádaskodás, elsomfordálás".

A miniszterelnök politikai igazgatója a hírműsor szerint hozzátette: Magyar Péternek saját hitelessége megmentése érdekében kellene igent mondania arra, amit hónapok óta követel másoktól.

Az Újra megfutamodott Magyar Péter a nyilvános vitától és a Magyar Péter megfutamodott címekkel közölt cikkeket korábban a Mandiner és a Magyar Nemzet, mely lapok egyaránt kiemelték, hogy a Tisza Párt elnöke "életszerűtlen helyzetre hivatkozva" mondta le korábban a vitát Orbán Balázzsal - hangzott el az M1-en.

Címkék: magyar péter, vita

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton

2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld

Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap

Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.