Hírek
2013. Március 20. 08:14, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Tavaly 5 milliárd bevétele volt a Herendi Porcelánmanufaktúrának

Mintegy 5 milliárd forint árbevételt ért el 2012-ben a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. - mondta Simon Attila, a társaság vezérigazgatója kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója a cége idei újdonságait bemutató sajtótájékoztatón. MTI Fotó: Kovács Tamás
Hozzátette: a belföldi árbevétel mintegy 13 százalékkal emelkedett tavaly az előző évhez viszonyítva, míg az exportbevétel mintegy 10 százalékkal nőtt. Az árbevétel 75 százaléka a kivitelből, a fennmaradó hányad pedig a belföldi értékesítésből származott. A cég adózás előtti eredménye tavaly elérte a 800 millió forintot.
Az MTI kérdésére a vezérigazgató közölte: a vállalat menedzsmentje az idén az eladások szerény növekedésére számít, de a múlt évi eladási szintet mindenképpen meg kívánja őrizni. Az idei árbevétel nagyságáról a vezérigazgató nem akart becslésbe bocsátkozni, mondván, még év eleje van, és a következő hónapokban sok minden történhet a gazdaságban.
A herendi porcelánmanufaktúra, a világ legnagyobb kézműves eszközökkel dolgozó porcelán előállítója, mintegy kilencszáz embernek ad munkát, a társaság évente 300-400 új termékkel jelenik meg a piacon. A cég évente több mint 100 millió forintot költ fejlesztésre.
A vezérigazgató megerősítette, hogy a Hungarikum Bizottság március 21-én Herenden ülésezik. Hozzátette: a herendi porcelánmanufaktúra meg akar felelni a Hungarikum törvényben rögzített előírásoknak.
MTI Fotó: Kovács Tamás
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt