Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2016. Július 15. 07:45, péntek | Belföld
Forrás: mti

Több mint ezer helyszínen volt szükség a tűzoltókra a vihar miatt

Több mint ezer helyszínen volt szükség a tűzoltókra a vihar miatt

Az ország több mint ezer helyszínén volt szükség a tűzoltók munkájára a vihar miatt - mondta Hajdu Márton, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtök este az M1 aktuális csatornán.

A szóvivő tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában olyan sok segélykérő hívás érkezett, hogy több megyei igazgatóság műveletirányító központját meg kellett erősíteni.

Ugyanakkor több városban, például Siófokon és Szombathelyen a "beavatkozó állományt" is megerősítették.

A szóvivő korábban azt közölte az MTI-vel, hogy általában a viharos erejű szél és a nagy mennyiségű csapadék okozott problémát. A leszakadt faágak, kidőlt fák sok helyen akadályozták a közúti és a vasúti forgalmat, több helyen volt áramkimaradás. Az esővíz pincéket öntött el, és villámcsapások is gondot jelentettek.

Címkék: riasztás, tűzoltó, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.