Hírek
2016. December 14. 07:39, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Több mint nyolcmilliót gyűjtött a rászoruló családoknak a Vöröskereszt
Mintegy 8,5 millió forintot gyűjtött Apró segítség, hatalmas öröm elnevezésű jótékonysági kampányán a Magyar Vöröskereszt.
A december 7-ig a Spar Magyarország üzleteiben megvásárolt Procter&Gamble termékek teljes árának egy százalékából összegyűlt pénzzel a Magyar Vöröskereszt megyei szervezeteinek bevonásával a leginkább segítségre szoruló családokat támogatja: a legszükségesebb termékek, például lepedők, pizsamák, ágyneműk beszerzésére fordítják az összeget.
"A téli időszakban, a karácsony közeledtével háromszorosára nő a Magyar Vöröskereszthez beérkező segélykérő levelek száma. A hátrányos helyzetű családok többségének nehézséget jelent a mindennapi élelem megvásárlása mellett a pelenka, a mosószer és a különböző higiénés szerek beszerzése. Éppen ezért fontos és hiánypótló az adomány, melynek segítségével majdnem ötezer nehéz helyzetben élőnek tudunk segíteni még karácsony előtt" - idézi Fodor Antalné, a Magyar Vöröskereszt alelnökét kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében a szervezet.
Pénteken és szombaton élelmiszergyűjtést is tartottak az ország 112 hipermarketében, melynek során több mint 55 ezer kilogramm tartós élelmiszer gyűlt össze 400 vöröskeresztes önkéntes segítségével. Az ezekből összeállított élelmiszercsomagok 11 ezer családnak jelenthetnek majd valós segítséget. Idén Mosonmagyaróváron segítettek a legtöbben, 1686 kilogramm adománnyal. Az adományokat még az ünnepek előtt eljuttatják a Magyar Vöröskereszt megyei és területi szervezetei a rászoruló családokhoz
A Magyar Vöröskereszt ünnepi összefogása a 1359-es adományvonalon keresztül is támogatható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
