Hírek
2016. Május 08. 00:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Több tízezer néző előtt győri evezőssiker a Dunai Regattán

A két világhírű angliai egyetem, az Oxford és a Cambridge csapatát megelőzve a győri Széchenyi István Egyetem egysége nyerte az evezős versenyt a szombati Dunai Regattán,
amelyet negyedik alkalommal rendezett meg a budapesti Műegyetem rakparton a tehetséggondozással foglalkozó Antall József Tudásközpont.
Méhes Csaba, az esemény kommunikációs koordinátora arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a győriek mögött a második helyen a Cambridge, a harmadikon pedig a Corvinus Egyetem hajója futott be, az Oxford lett a negyedik. Az evezős viadalon a két külföldi vendégegyetem gárdája mellett hat magyar egyetem profi evezőscsapata indult.
Az amatőr sárkányhajós futamokon tizenöt magyar egység vett részt, itt a Testnevelési Egyetem győzött a győri Széchenyi István Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem előtt.
A versenyzők a Duna legszebb fővárosi szakaszán eveztek végig, így a szurkolók a Lánchídtól, illetve a Parlamenttől egészen a Műegyetem rakpartig lelkesíthették egyetemük csapatát. Az evezősök 2000 métert, a sárkányhajósok pedig több mint 3000 métert teljesítettek. Mindkét verseny előfutamokból és döntőből állt.
Az egész napos, ingyenes fesztiválra - a szervezők reményeinek megfelelően - több tízezren látogattak ki. A regatta idejére leállították a dunai hajóforgalmat, a fesztivál központi helyszínét, a Műegyetem rakpartot pedig lezárták az autók elől.
A Műegyetem rakparton napközben a szurkolásé és a sportolásé volt a főszerep, estére viszont hangulatos fesztivállá alakul a regatta, és a tervek szerint hajnalig tart majd a buli.
A szervezők célja, hogy közelebb hozzák egymáshoz az egyetemeket, felhívják a figyelmet a sportos életmód fontosságára, építsék Budapest imázsát és szemléltessék a Duna sokszínű kihasználási lehetőségeit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 24. 06:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: húszmilliárd forint értékű beruházást hajt végre az amerikai Genesys Magyarországon
Húszmilliárd forintos értékű beruházást hajt végre a Genesys amerikai technológiai vállalat Budapesten, amely immár a nyolcadik beruházás az Egyesült Államokból Donald Trump elnök idei hivatalba lépése óta -
2025. Szeptember 24. 06:53, szerda | Belföld
Orbán Viktor: ötvenezer álláshely jön létre az új gyáraknak köszönhetően az Alföldön
Az új gyáraknak köszönhetően ötvenezer új álláshely jön létre a következő időszakban az Alföldön
2025. Szeptember 24. 06:51, szerda | Belföld
Trump Magyarország orosz energiáról való leválásáról beszélt
Azt mondta, hogy Orbán a barátja és ha megkéri, szerinte abbahagyja az orosz energia vásárlását.
2025. Szeptember 23. 07:31, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon
Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon, ezért nem támogatja Ukrajna uniós tagságát sem - mondta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.