Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2019. Február 06. 15:23, szerda | Belföld
Forrás: mti

Továbbra is nő az influenzások száma

Továbbra is nő az influenzások száma

A múlt héten tovább nőtt az influenzaszerű megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma; január 28. és február 3. között húsz százalékkal több, 77 500 beteget regisztráltak, mint egy héttel korábban

– közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ szerdai összesítőjében. A fővárosban és 15 megyében emelkedett, három megyében nem változott, egy megyében csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma - írták. A legtöbb beteg Tolna, Hajdú-Bihar és Heves megyében volt.

A betegek korösszetételében nincs változás: 34,5 százalékuk 15-34 éves, 35,5 százalékuk gyerek, 23 százalékuk tartozik a 35-59 évesek korcsoportjába, 7 százalékuk pedig 60 éven felüli.

A laboratóriumi vizsgálatok szerint többségében az influenza A vírus okozta a megbetegedéseket, de - az idei szezonban először - a múlt héten influenza B vírus okozta fertőzést is diagnosztizáltak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld

Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része

A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.