Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2016. Január 25. 10:01, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Túlságosan kevés nő megy el méhnyakrákszűrésre Magyarországon

Túlságosan kevés nő megy el méhnyakrákszűrésre Magyarországon

Járay Balázs patológus szerint túl kevés nő megy el méhnyakrákszűrésre Magyarországon.

A szakértőt azzal kapcsolatban kérdezték az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában, hogy most van Európában a méhnyakrák-megelőzési hét, amely szombaton ér véget.

Járay Balázs elmondta, hogy Magyarországon a szűrendő nők mindössze húsz-harminc százalékát vizsgálják meg az állami ellátórendszerben, és becslések szerint a magánorvosoknál megjelentekkel együtt is csupán negyven-negyvenöt százalékos ez az arány. Holott a szűréstől akkor várható jelentős eredmény, ha a célcsoport hetven-nyolcvan százaléka részt vesz rajta - emelte ki.

A méhnyakrák a második leggyakoribb daganatos megbetegedés a 45 évesnél fiatalabb nők körében. Magyarországon évente 450 nő hal meg e betegség következtében, ők főként fiatal, harmincas éveikben járó anyák. Az idejében felismert betegség ugyanakkor teljes mértékben gyógyítható, ezért fontos, hogy növekedjen a szűrési hajlandóság - hangsúlyozta Járay Balázs.

Címkék: méhnyakrák, szűrés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig

2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.