Városlista
2025. szeptember 28, vasárnap - Vencel

Hírek

2020. Október 13. 11:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Új PCR-gyorstesztet fejlesztettek Magyarországon

Új PCR-gyorstesztet fejlesztettek Magyarországon

Sokkal gyorsabban és egyszerűbben hozhat eredményt az az új PCR-teszt, amelyet Magyarországon fejlesztettek ki - mondta Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettese kedden a Kossuth Rádióban.

A rektorhelyettes elmondta, a PCR-tesztek a vírus örökítőanyagát (RNS) használják, hogy kimutassák a kórokozót; ehhez egy kétlépcsős eljárásra volt szükség: először kivonták az RNS-t, majd sokszorozták azt.

A gyors PCR-teszt esetében egylépcsőssé válik az eljárás, és nincs szükség az RNS kivonására, amivel legalább hat órát spórolnak - tette hozzá.

A teljes folyamat így körülbelül két órát vesz igénybe, és kevesebb szakemberre van szükség hozzá - hívta fel a figyelmet Szabó Attila.

Elmondta azt is, az új tesztek megbízhatóak, és a gyártótól függ, hogy mikor állhat belőlük nagyobb mennyiség rendelkezésre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 27. 09:42, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a BMW debreceni gyárának megnyitása óriási lökést fog adni a magyar autóiparnak

A BMW debreceni gyárának megnyitása hatalmas lökést fog adni az autóiparnak, s ezzel a teljes magyar ipari teljesítménynek, ráadásul több más hasonló nagyberuházás is rövidesen termőre fordul

2025. Szeptember 27. 09:39, szombat | Belföld

A horvát kormány elutasítja, hogy nyerészkedne a Magyarországra szállított kőolajon

A horvátok szerint tudják garantálni Magyarország és Szlovákia olajszükségleteit.

2025. Szeptember 27. 09:36, szombat | Belföld

HM: nem volt magyar katonai drón ukrán területen

Nem igaz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök állítása, miszerint magyar katonai drón volt ukrán területen - közölte a Honvédelmi Minisztérium pénteken az MTI-vel.

2025. Szeptember 27. 09:33, szombat | Belföld

Navracsics Tibor: ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra

A régióban élők számára fontos, hogy ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra