Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2017. Május 23. 11:29, kedd | Belföld
Forrás: mti

Újabb világháborús bombát találtak a ferihegyi repülőtérnél

Újabb világháborús bombát találtak a ferihegyi repülőtérnél

Újabb világháborús bomba került elő a budapesti Liszt Ferenc-repülőtér közelében. A robbanótestet elszállítják, a forgalomkorlátozást feloldották

- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje kedd délelőtt az MTI-vel. Markovics Zita azt mondta: a régi repülőgép-emlékpark területén építkezés közben került elő egy második világháborús robbanótest. A 10 kilogrammos, FRAG 20-as amerikai légibombát a tűzszerészek a központi gyűjtőbe szállítják - tette hozzá.

A tűzszerészi munkák idejére a 2-es terminálhoz vezető összes utat lezárták, és 200 méter sugarú körben kiürítették a területet. Ezeket a korlátozásokat feloldották.

Az egykori emlékpark területén parkolót alakítanak ki, az építkezés során múlt szerdán és hétfőn is előkerült egy-egy világháborús robbanótest.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.