Hírek
2022. November 21. 08:31, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
V4-csúcstalálkozó lesz a héten Kassán
Orbán Viktor miniszterelnök is részt vesz a visegrádi országok miniszterelnökeinek csütörtöki kassai csúcstalálkozóján - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke hétfőn.
A program halasztása, lemondása fel sem merült - szögezte le, utalva a visegrádi országok parlamenti elnökeinek szintén erre a hétre tervezett, de elhalasztott csúcstalálkozójára.
Előzőleg Petr Fiala cseh kormányfő is közölte, hogy elutazik a miniszterelnöki V4-csúcsra, világossá téve ezzel, hogy nem osztja a prágai törvényhozás vezetőinek álláspontját, akik bojkottálták a V4 parlamenti elnökeinek tárgyalását. Petr Fiala a cseh sajtó beszámolói szerint hasznosnak nevezte a visegrádi országok együttműködését.
Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő a kassai V4-csúcs kapcsán arról beszélt: azon Lengyelország Szlovákia és Csehország oldalán meg fogja kérni Magyarországot, hogy gyorsan ratifikálja Finnország és Svédország NATO-csatlakozását.
Orbán Viktor pénteken a MÁÉRT ülésen azt mondta, a V4 ma is fontos, bár az orosz-ukrán háború következtében a "dinamikája megváltozott".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
