Hírek
2016. Szeptember 08. 07:37, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com
Vérvörössé vált egy észak-oroszországi folyó

Vérvörössé vált az észak-oroszországi Norilszk város melletti Daldikan nevű folyó, feltehetően egy ipari baleset miatt - jelentette szerdán egy helyi aktivistacsoport.
A Tajmiri Kisebbségek Szövetsége nevet viselő csoport szerint a Krasznojarszki területen folyó Daldikan vizét a norilszki nikkelüzemből kiszivárgó vegyszerek változtatták vérszínűre. Egyesek szerint vörösiszap került a folyóba.
Az aktivisták arra figyelmeztetnek, hogy a szennyeződést magával viszi a Daldikan a Kara-tengerbe folyó Pjaszina-folyóba, ezzel pedig létfontosságú hallállomány kerül veszélybe.
Az orosz természeti erőforrás- és ökológiai minisztérium vizsgálatot indított vegyi szennyezés miatt, amelyet - tájékoztatásuk szerint - feltehetően az okozhatott, hogy a nikkelüzem iszapot szállító vezetéke eltört.
A norilszki üzem cáfolta, hogy ipari baleset történt volna, és kijelentette: a folyó színe nem különbözik a megszokottól. Hozzátette: ideiglenesen korlátozták az üzemi munkát, amíg ki nem vizsgálják a helyzetet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.