Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2018. Augusztus 03. 07:32, péntek | Külföld
Forrás: mti - fotó:pixabay

Villám csapott egy sziklába Szlovéniában, többen megsérültek

Villám csapott egy sziklába a közép-szlovéniai Kamnik közelében, négy ember megsérült, egyikük súlyosan - írta a 24ur című szlovén internetes hírportál csütörtökön.

A villám kora délután a Nagy Hegy (Velika Planina) elnevezésű kirándulóhelyen csapott le, a szikla mellett négy ember állt. Ketten égési sérüléseket szenvedtek, egynek pedig a szíve is leállt. A bajba jutott túrázókon a közelben lévő turisták, köztük egy svéd orvos segített. Szemtanúk állítása szerint mind a négy férfi a levegőbe repült a villámcsapás után, kettőnek a teljes ruházata elégett. A hegyimentők helikopterekkel szállították őket a ljubljanai kórházba.

Srecko Podbevsek, a kamniki hegyimentő-szolgálat vezetője elmondta: a sérültek tapasztalt túrázók voltak, és mivel egy kunyhó közelében érte őket a zivatar, nagy valószínűséggel menedéket kerestek.

A hegyekben a nyári viharok különösen veszélyesek, és gyakoriak a villámcsapások, amelyek bárhol lecsaphatnak, akár a völgyben is. A kirándulóknak figyelniük kell az időjárás-jelentést, és még a rossz idő előtt el kell hagyniuk a hegyeket - figyelmeztetett a szakember.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.

2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld

Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők

2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld

Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn

A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.

2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld

Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt

Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.